Корисні поради

Здорове харчування - це звичка. І якщо вона є у дитинстві, то збережеться й у дорослому житті. Тож які три корисні звички треба сформувати у дитини та як це зробити?

Харчуватися збалансовано та різноманітно

Це означає - обирати для щоденних страв продукти із різних груп: зернові, молочні, овочі та фрукти, м'ясо та рибу, цукор і жири. Причому, обов'язково у відповідних пропорціях. Щоб сформувати цю звичку, куховарте вдома разом із дитиною. Навчіть її готувати смачні страви із корисних продуктів, дозвольте трохи поекспериментувати на кухні й відчути, що це цікаво.

Їсти часто, але невеликими порціями

Доведено, що дитина молодшого шкільного віку має їсти 5 разів на добу. Та й дорослим корисно вживати їжу часто, але невеликими порціями. Перший сніданок діти з'їдають вдома, близько 7-8 години ранку. У цей час всі поживні речовини добре засвоюються. Другий сніданок діти отримають у школі, близько 10 ранку. У цей час активно працює підшлункова залоза, яка регулює рівень цукру в крові, і якщо не втамувати голод, дитина буде гірше засвоювати навчальний матеріал. Обід у школі - після 5-го уроку, близько першої години дня (опівдні). Це найважливіший прийом їжі за день - усі процеси травлення в цей час активізуються. Підвечірок о 15:00-15:30 - час перехопити щось смачне та поживне. А вечеряти дитині найкраще о 5 чи 6 вечора. На вечерю припадає близько 20% добового раціону.

Щоб привчити дитину їсти вчасно, запропонуйте їй вести таблицю «Мій день», куди вона буде записувати час трапези і спожиті страви. За правильне харчування протягом тижня можна нараховувати бали (у вигляді зірочок, клаптиків кольорового паперу чи смайликів), а в кінці місяця вони складатимуться у щось більш важливе та приємне для дитини.

Пити достатньо води

Усі процеси обміну речовин в організмі людини проходять за участю води. Тому надзвичайно важливо підтримувати водний баланс і споживати якісну воду. Надійним джерелом води є овочі й фрукти. Стежте, щоб на столі завжди були продукти з високим вмістом води, не забувайте давати дитині до школи чисту воду. Такі напої, як кава чи чай, варто обмежити, а від солодкої газованої води відмовитися зовсім.

за матеріалами сайту "Абетка харчування"


Що змінилося в шкільному меню

Рекомендоване меню для шкільних їдалень, яке розробив Євген Клопотенко, містить 160 страв.

У них враховані нові норми, за якими потрібно збільшити кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів.

Натомість обмежити кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження та субпродуктів.